TELEFON

4448643MGE

@ E-MAIL @

info@mge.com.tr

Language

TR | EN | DE

Üretim Proseslerimiz

Üretim Proseslerimiz
HAMMADDE 

Sıcak , asitli ve tavlanmış olarak ithal ettiğimiz alaşımlı çelik rulo sac hammaddelerimizin fabrikamıza gelmesiyle süreçlerimiz başlıyor. Giriş Kalite Kontrol bölümümüzün yaptığı kimyasal ve fiziksel testlerin ardından %100 onaylanan hammaddelerimiz üretime aktarılıyor. 

ÖN DİLME

Kalite onayından geçen hammaddelerimiz müşteri siparişleri doğrultusunda kombine edilerek haddelerimize ve siparişlerimize uygun genişliklere diliniyor. Bu aşamamız üretimimizin ilk aşaması olup hassasiyeti tüm süreçleri etkilediğinden kontrollerin çoğu otomatik olarak gerçekleştiriliyor. 

SOĞUK HADDE

Ön dilmeden gelen hammaddelerimizin özel profilli ve detek merdaneli tersinir soğuk haddelerimizde belirli bir kesit daralması sağlanarak sürekli olarak deforme edilmesi sonucu malzemelerimize aşağıdaki özellikleri kazandırıyoruz. 

  • Yüksek boyutsal ve ölçüsel hassasiyet
  • Arttırılmış yüzey kalitesi
  • Yorulmaya karşı yüksek mekanik dayanımlı, tok malzeme üretimi
  • Yüzeye paralel ve yönlendirilmiş taneler
  • Rekristalizasyon sonrası daha küçük tane yapısı

TAVLAMA

Fabrikamızda litaratürde geçen tüm tavlama işlemleri yapılabilmesinin yanında işe özel tavlama prosesleri ve işe özel ürettiğimiz hammaddelere kombine tav işlemleri yapılabilmektedir. Geliştirilen kombine tav işlemlerimizle hassas kesme yapan müşterilerimize kusursuz hizmet vermekteyiz. 

  • Gerilim giderme tavlaması
  • Normalleştirme tavlaması
  • İzotermal tavlama
  • Yumuşatma (Küreselleştirme) tavlaması
  • Rekristalizasyon tavlaması

Kombine tavlama : Gerilim giderme tavlaması + kademeli faz değişimi ile öztenitleme + izotermal tavlama +homojen tane yapısının elde edilmesi + küreselleştirme + kontrollü soğutma. 

HASSAS DİLME

406,4 mm (16") ve 508mm (20") göbek çapında çalışan hassas dilmelerimiz 1397mm (55") dış çapa kadar sarım yapabilme kabiliyetine sahip olup 7mm genişlikten (işe özel standart dışı 5mm genişliğe kadar inilebilmektedir) maksimum üretim genişliğimize kadar hizmet vermektedirler. Ortalama 1mm kalınlıkta 34 bant 7mm dilme genişliğinde ve 200 metre/dakika hızla üretim yapabilme kabiliyetine sahip hassas dilmelerimizle müşterilerimize çapaksız, düzlemsel hammadde tedarik edebilmekteyiz. Bu dilmelerimizde, işlerimize özel kesme kalıplarımızla yüksek verimlilikte ve hassasiyette çalışılmaktayız.

BOY KESME

Özel olarak projelendirip ürettirdiğimiz boy kesmelerimizle ısıl işlemli malzemeler dahil yüzey işlemleri yapabilmekte, çok hassas olarak kusursuz düzlemsellikte malzemeleri doğrultup plaka yapabilmekte, hiç el deymeden paketleyebilmekteyiz. 0,3mm den 6,20mm ye kadar 500mm genişlikte hizmet verebilen boykesmemizle müşterilerimizin plaka ihtiyaçlarını karşılamaktayız.    

YÜZEY İŞLEM

5 istasyonlu özel yüzey işlem hattımızla satine yüzeyler, ekstra parlak yüzey görünümleri elde ederken kususursuz yağ alma işlemi de yapabilmekteyiz. 

KENAR ŞEKİLLENDİRME

İstenilen kenar formlarında soğuk şekillendirmeyle ve veya talaşlı imalatla üretim yapılabilmekte ve müşterilere jumbo bobinlerde hizmet verilebilmekteyiz. 

MGE

Metal Geliştirme Endüstrisi Sanayi ve Ticaret A.Ş.

TELEFON

4448643MGE

@ E-MAIL

info@mge.com.tr